Konkurs Miss Województwa Warmińsko-Mazurskiego jest wydarzeniem, którego zadaniem jest wniesienie świeżości i nowej jakości w wizerunek lokalnych konkursów piękności. Wybory te pełnią funkcję pełnoprawnych eliminacji do najbardziej prestiżowego ogólnopolskiego Konkursu Piękna Polska Miss.

Wybory są promocją województwa Warmińsko-Mazurskiego. Kandydatki do tytułu najpiękniejszej mieszkanki Warmińsko-Mazurskiego dbają także o wizerunek i promocję firm partnerskich. Konkurs wieńczy gala finałowa, na której zostanie wybrana najpiękniejsza mieszkanka Warmińsko-Mazurskiego. Udział w konkursie pozwala na spełnienie marzeń. Dla wielu dziewcząt jest szansą na zrealizowanie swoich ambicji, życiowych planów, a także początkiem kariery w świecie reklamy czy modelingu.

Organizatorzy wydarzenia systematycznie wprowadzają uzasadnione innowacje, prowadzą aktywną działalność charytatywną, rozbudowują formę samego konkursu oraz dbają o jego nienaganny przebieg. Wszystko to wpływa na stabilny rozwój i silną pozycję konkursu.